9 základních nástrojů pro DIY projekty

Dokončování projektů doma je snazší se správným vybavením. Před zahájením projektu se ujistěte, že je vaše krabice nářadí pro kutily zásobena těmito devíti nezbytnostmi.

Pokud máte správné nástroje a vybavení, můžete se s důvěrou pustit do projektů k vylepšení domova. Ať už stavíte komodu z recyklovaných kousků dřeva nebo opravujete úpravu oken , je snazší dokončit svůj vlastní projekt, když máte k dispozici všechny potřebné ruční nástroje.

9 základních nástrojů pro DIY projekty

Chcete-li dokončit projekt renovace domu, potřebujete správnou sadu nástrojů pro kutily.

1. Kladivo : Kladivo je víceúčelový nástroj, který můžete použít pro mnoho kutilských prací ve vaší domácnosti, jako je přeměna nábytku , zavěšení umění nebo instalace čela postele. Vyberte si kladivo s hladkým čelem, drápem na odstraňování hřebíků a rukojetí tlumící vibrace, abyste minimalizovali namáhání rukou, zápěstí a loktů.

2. Vrtačka : Akumulátorová vrtačka je nezbytným elektrickým nářadím pro kutily. Vrták je užitečný pro vytváření otvorů a můžete připojit šroubovák pro rychlé zašroubování šroubů (méně namáháte vaše zápěstí, než kdybyste použili šroubovák). Mít po ruce několik sad vrtáků zajistí, že budete připraveni pustit se do jakéhokoli malého nebo velkého projektu.

3. Šroubovák : Práce, jako je montáž skříněk nebo instalace osvětlení ve vaší domácnosti, budou vyžadovat šroubovák. Přidejte do své sady nástrojů několik šroubováků různých velikostí, křížových i plochých.

4. Svinovací metr : Investujte do metru s měkkou stuhou a zatahovacího metru, abyste zajistili, že budete moci přesně změřit velikost jakékoli oblasti nebo povrchu ve vaší domácnosti.

5. Vodováha : Vodováha je praktický nástroj, který zajistí, že povrch je dokonale vodorovný nebo svislý. Pouhým okem může být obtížné odhadnout, zda je letadlo ploché, ale vodováha vám umožní správně zarovnat plovoucí police , namontovanou televizi, gobelín nebo rám obrazu.

6. Páska : Lepicí páska, maskovací páska, malířská páska, elektro páska a oboustranná páska jsou užitečná lepidla pro různé typy kutilských projektů. Malířskou pásku můžete použít pro práce, jako je lakování lemů a lepicí pásku pro opravy děr.

7. Klíč : Nastavitelný klíč je jedním z nejlepších nástrojů pro seřizování matic a šroubů. Klíče jsou užitečné pro upevnění a instalaci spotřebičů nebo výměnu sanitárního zařízení.

8. Kleště : Zamykací kleště a jehlové kleště jsou dva nezbytné nástroje pro kutily. Kleště mohou uchopit matice, šrouby nebo jiné přípravky, když na ně nedosáhnete prsty nebo klíčem. Kleštěmi můžete utáhnout a povolit kování nebo odstranit zrezivělé šrouby z nábytku. Kleště jsou užitečné pro přečalounění pohovek nebo spojování drátů.

9. Bezpečnostní vybavení : Většina DIY projektů vyžaduje bezpečnostní vybavení. Rukavice, ochranné brýle a masky mohou chránit vaše ruce a obličej před škodlivými chemikáliemi nebo ostrými předměty. Udržujte své vybavení čisté a pro případ nouze mějte k dispozici další sadu.