Bydlete ve svém, levně a ekologicky

Koupili jste si pozemek, ale už vám nezbývají peníze na to, abyste si na něm postavili dům? V tom případě se poohlédněte po kontejnerovém bydlení. Vyjde vás mnohem levněji než klasický zděný dům. Začít můžete jedním kontejnerem a v dalších letech si třeba kontejnery pomalu přidávat a zabydlovat.

První kontejnerové stavby vznikly už minulém století

Myšlenka využívat kontejnery k bydlení už je poměrně stará. Pochází z poloviny minulého století a vůbec první kontejnerové domy vznikly v USA a Kanadě. Modulární stavby jsou oblíbené nejen proto, že vyjdou levněji než klasický dům, ale také proto, že jsou šetrné k životnímu prostředí. Samotná výstavba navíc trvá jen pár týdnů, nanejvýše pár měsíců. Odolají požáru i vnějším (i extrémním) vlivům a výkyvům počasí.

Nejdražší bývá tepelná izolace

Jediné, co vám může cenu kontejneru výrazně navýšit, je tepelná izolace. Vždy ovšem záleží na velikosti kontejnerového domu a účelu, k jakému účelu ho chcete využívat. Velký rozdíl je mezi celoročně obývaným kontejnerem nebo zdali ho chcete využívat jen jako chatu nebo zahradní domek. Celoročně obývané buňky budou mít úplně jinou specifikaci než například obyčejná WC buňka.

Jak probíhá realizace?

Vše, co by vás mohlo o modulárním bydlení zajímat, se dozvíte od odborníků ze společnosti Cubecont. Ta se specializuje na dodávku obytných modulů a to od návrhu až po samotnou realizaci a předání stavby zákazníkovi. Stačí zadat poptávku prostřednictvím e-mailu nebo telefonu. Následně se vám odborníci ozvou s cenovou nabídkou a možným postupem realizace stavby. Jakmile uzavřete smlouvu, začne výroba modulových buněk. Hotovou (avšak rozebranou stavbu) doručí firma na místo určení a tam ji také zkompletuje. Za pár týdnů tak můžete bydlet ve svém.

Nabízíme: