Jak začlenit abstraktní design interiéru do vašeho domova

Geometrické tvary a poutavá ohniska patří mezi hlavní charakteristiky abstraktního interiérového designu. Přečtěte si o tomto jedinečném stylu designu a o tom, jak začlenit prvky do vašeho domova.

Co je abstraktní design interiéru?

Abstraktní interiérový design je styl zdobení inspirovaný abstraktním uměním, který zdůrazňuje barvu, vzor, ​​linie a tvary. Interiéry zařízené v tomto stylu, inspirované moderními, retro a minimalistickými designovými trendy, využívají kontrast k vyvážení odvážných prvků, jako jsou barevné lampy, umělecká díla a akcentový nábytek, se stěnami, podlahou nebo sedadly v neutrálních barvách. Tento přístup k dekorování vás zve k tomu, abyste si pohráli se svým prostorem a předvedli svou osobnost výraznými kousky, geometrickými tvary a vzory, výraznými barevnými textiliemi a akcentovým nábytkem, který upoutá pozornost.

4 Charakteristika abstraktního interiérového designu

Abstraktní interiéry lze snadno identifikovat díky jejich výraznému a nápaditému vkusu, který se projevuje prostřednictvím:

1. Barva : Od jasných barev po pastelové, abstraktní interiéry jsou výkladní skříní výrazných, poutavých barev. Někdy barvy v díle abstraktního umění v místnosti inspirují barevné schéma pro celou místnost a vytvářejí kurátorský a soudržný pocit. Dekoratéři často vyvažují tyto výrazné barvy s jinými neutrálními barvami – a v některých případech se zcela spoléhají na neutrální barevnou paletu, aby výrazný kousek vynikl.

2. Kontrast : Kontrast v abstraktním designu se projevuje mnoha různými způsoby. Pomocí kontrastu můžete přitáhnout pozornost k ohnisku nebo vytvořit pocit rovnováhy. Kontrastujte například jasné barvy s černou nebo metalízou, aby vynikly, nebo vyvažte hlasitý vzor tím, že k celkové výzdobě přistoupíte jinak.

3. Ústřední body : Dekoratéři vytvářející abstraktní interiér často vybudují design místnosti kolem jediného ústředního bodu, jako je výrazný nábytek, poutavý kus nástěnného umění nebo jasný barevný nádech na tapisérii, a umožní zbytek místnost, aby fungovala jako plátno. Ačkoli abstraktní estetika vítá odvážné a dobrodružné, vyhýbá se tomu, aby byla příliš hlasitá nebo chaotická, když staví do kontrastu drama a jednoduchost.

4. Geometrické tvary : Abstraktní designový styl zahrnuje geometrické tvary, které jsou výzvou pro oko. Stejně jako moderní design , styl vítá čisté linie, které se mohou odrazit v architektonických prvcích, nábytku, textiliích a dalších akcentech.

Jak začlenit abstraktní interiérový design do vašeho domova

Ať už pracujete s interiérovým designérem nebo se zabýváte projektem DIY designu, existuje mnoho způsobů, jak experimentovat s abstraktním stylem ve vaší výzdobě domova:

  • Art : Zavěšení abstraktních obrazů na zeď je přímý způsob, jak začlenit tento designový trend do každé místnosti. Ať už se rozhodnete pověsit dramatický kousek nad krb nebo začlenit menší kousky do nečekaného místa, jako je koupelna, umělecká díla mohou udat tón celé místnosti.
  • Nábytek : Abstraktní styl vás zve k tomu, abyste s výběrem nábytku vystoupili mimo krabici. Abstraktní nábytek přetváří běžný nábytek působivými a nečekanými způsoby, jako je umístění akrylového konferenčního stolku s čistými liniemi na vzorovaný koberec v obývacím pokoji nebo vystavení knihovny v kubistické polici ve vaší kanceláři, která popírá gravitaci.
  • Osvětlení : Od lustrů po lampy, váš výběr osvětlení může poskytnout mnoho abstraktních kvalit a zároveň poskytnout ohromující ohnisko, které zaujme. Nainstalujte do své jídelny kovový, geometrický lustr, abyste vytvořili ústřední bod, který dobře kontrastuje s barevnou paletou místnosti, nebo najděte stínidla s výrazným vzorem nebo kresbou inspirovanou Picasso pro ložnice.
  • Vzory : Začlenění poutavých geometrických vzorů do vašeho interiéru je dalším způsobem, jak do vašeho domova vnést abstraktní estetiku. Textilie s výraznými barvami a vyzývavými vzory mohou přidat texturu místnosti, ať už na nábytku, polštářích, tapisériích nebo tapetách.