Panikový zámek do firem i veřejně přístupných budov

Zařizujete si firmu a aktuálně rozmýšlíte nad tím, jaké dveře a kování do firemních prostorů využít? A už jste slyšeli o takzvaném panikovém zámku?

K čemu slouží?

Takzvané panikové kování pro únikové dveře se hodí zejména do veřejných a firemních prostorů, kde se také nacházejí únikové cesty. Využívá se zejména pro nouzový únik z objektu. Lidé tento typ kování umisťují na cestě k nouzovému, respektive požárnímu schodišti na vnějším plášti budovy nebo na dveře vedoucí ven z budovy. Klidně si ho ovšem můžete nechat nainstalovat i na interiérové dveře. V tomto případě ho možná využijete na dveře do serverovny nebo laboratoře.

Jak funguje?

Funkce těchto dveří je zřejmá. Panikový zámek je nejdůležitější součástí panikových dveří. Dveře se otvírají klasickým stiskem kliky. Ač tyto dveře mohou být zamčené, po stisknutí kliky se přesto otevřou. Klika se dá ovšem stisknout pouze z té strany, která byla vybraná jako úniková.

Pro tyto účely se dá využít jak klika, tak i takzvaná hrazda. Dle normy EN179 musí být u únikového východu instalovány dveře s panikovým zámkem a klikou. Naopak norma EN 1125 stanovuje, že dveře musejí být osazeny panikovým zámkem a hrazdou.

Poraďte se se specialisty

Se vším, co se týká panikových zámků, vám poradí společnost Klíčový servis. Je odborníkem na dveřní kování i všechny typy zámků, které existují. Na jejím e-shopu lze vybírat ze sortimentu čítající chytré zámky, čip na klíče, zámek na otisk prstu, chytré kliky nebo zámek na okna.

Pokud něco na jejím e-shopu nenajdete, můžete do firmy napsat nebo zavolat. Odborníci vám jistě poradí a seženou pro vás vše, co potřebujete. Zároveň vám poradí, jaké zámky se hodí právě do vaší firmy či domácnosti.