Výstavba ocelových konstrukcí je ekonomická, efektivní a časově nenáročná

Ne vždy je nutná stavba kryté montované výrobní haly, pro některá odvětví podnikání se vyplatí ocelové konstrukce. Jejich výhodou je kromě nižší pořizovací ceny i efektivita a časově nenáročná výstavba.

Ocel je tvárná, odolná a vysoce pevná, navíc je nehořlavá a 100 % recyklovatelná – je tak naprosto ideálním materiálem pro stavbu ocelových konstrukcí. Ty nacházejí v současné době stále větší využití, zejména jako mosty, věže, přístřešky, lávky, potrubní mosty a konstrukce pro technologie. Pokud uvažujete o rozšíření vašeho podnikání, mohla by pro vás být výstavba ocelové konstrukce dobrým dalším krokem. Dodavtelská montážní firma vám ráda poradí a probere s vámi všechny detaily.

Výhody ocelových konstrukcí

Široké uplatnění napříč různými obory nachází ocelové konstrukce zejména díky všem výhodám, které jejich výstavba přináší. Jsou jimi:

  • nízká pořizovací cena
  • časově nenáročná montáž
  • možnost efektivního využití zhotovené konstrukce
  • dlouhá životnost zajištěná aplikací metod povrchové úpravy
  • dobré specifické vlastnosti oceli – tvárnost, pevnost, nehořlavost
  • nízký vliv na životní prostředí – díky 100 % recyklovatelnosti oceli
  • možnost širokého využití napříč různými obory

Povrchová úprava proti korozi

Největším nepřítelem ocelových konstrukcí je koroze. Existují však technologie, které jí dokáží zabránit. Před realizací výstavby jsou na všechny ocelové díly aplikovány metody povrchových úprav, kterými jsou: žárové zinkování a protikorozní nátěry.

Žárové zinkování

Ochranou před vlhkostí a vlivy počasí je tenká vrstva zinku, kterou ocelové díly získají ponořením do zinkové lázně za působení vysokých teplot. Tím je prodloužena životnost ocelových konstrukcí a snížena potřeba částé údržby.

Protikorozní nátěry

Ochranným prvkem je speciální nátěrová hmota nanesená na povrchu všech ocelových dílů. Postup provádění protikorozních nátěrů stanovuje evropská norma EN ISO 12944. Základní vrstvy nátěrů jsou obvykle nanášeny již v areálu dodavatelské montážní firmy, kdežto vrchní nátěry jsou aplikovány až po dopravení a montáži ocelové konstrukce.