7 charakteristik průmyslového stylu

Průmyslový design a bytové dekorace – které obsahují kov a otevřený prostor – se mohou někomu zdát chladné, ale tento styl ve skutečnosti zahrnuje mnoho prvků skandinávského útulného hygge interiérového designu.

Co je průmyslový interiérový design?

Styl průmyslového designu domů, inspirovaný přebudovanými továrnami z průmyslové revoluce, zahrnuje odhalené architektonické prvky, jako jsou trubky, cihly a beton, a filozofii minimalistického designu . Styl interiéru také zahrnuje Edisonovy žárovky, otevřené půdorysy a chladnou, neutrální barevnou paletu

Zatímco design je založen na minimalistických, otevřených prostorech, směs různých rustikálních materiálů v nábytku a akcentech osvětlení poskytuje majitelům domů příležitost vnést průmyslový interiérový design do jakéhokoli obytného prostoru. Zejména současné domy využívají kombinaci průmyslového, moderního a selského stylu z poloviny století k vytvoření útulné směsi v obývacích pokojích, jídelnách nebo v celém domě.

Stručná historie průmyslového interiérového designu

Zatímco interiéry v industriálním stylu jsou považovány za moderní styl, mají své kořeny v průmyslové revoluci. Rozvoj obřích továren, které by mohly pojmout velké stroje a mnoho pracovníků, je základem průmyslového designu.

 • První průmyslová revoluce : V 60. letech 18. století znamenala průmyslová revoluce začátek hromadné výroby v městské Evropě a Spojených státech. Továrny byly počátkem průmyslové architektury, s velkými mřížkovými okny, kterými dovnitř proudil čerstvý vzduch a spoustou přirozeného světla, loftovanými podlahami, otevřenými plány a odhalenými cihlovými zdmi. Mnoho z těchto prvků bylo pro bezpečnost. Například omítka tradičně pokrývající cihlové zdi představovala nebezpečí požáru, což vedlo k odhalenému cihlovému stylu.
 • Druhá průmyslová revoluce : V 70. letech 19. století vedla druhá průmyslová revoluce k větším továrnám, protože podniky konsolidovaly operace pod jednou střechou. Tyto konstrukce vyžadovaly pevnější stavební materiály, jako je beton a ocel, které byly stále ponechány odkryté. První Edisonovy žárovky, primární charakteristika průmyslového osvětlení, byly vynalezeny v roce 1879. Toto období také inspirovalo žánr a styl steampunk.
 • Bytový nedostatek po 21. století : Zatímco staré továrny existovaly téměř 250 let, industriální styl dozrál v roce 2000, kdy New York a další městské oblasti čelily nedostatku bytů. Továrny byly přeměněny na průmyslové půdní byty s otevřenými půdorysy. Základní konstrukční prvky továren z exponovaných materiálů a velká okna se staly prodejními místy.
 • Vzestup minimalismu a hygge : Vzestup minimalismu v poslední době vedl k přijetí industriálního interiérového designu, protože rustikální a přepracované prvky zapadají do čistých, rovných linií, které obývají moderní a minimalistický design. Dokonce se přestěhoval z městských stylů do velkých předměstských domů, které mají otevřené plány, velká okna a neutrální palety. Tento styl je také oblíbený ve skandinávském designu, kde se neutrální paleta, nouzová kůže a použití recyklovaného dřeva a dalších surovin dobře mísí s hygge , útulnějším minimalistickým stylem.

7 Charakteristika průmyslového interiérového designu

Přestože průmyslový vzhled zahrnuje efektivní design a méně doplňků, zde je sedm charakteristik, které definují styl a mohou inspirovat nápady na dekoraci:

 • Neutrální barevná paleta : Průmyslové prostory nepoužívají pouze odstíny bílé jako jiné minimalistické návrhy. Využívá spektrum bílé, šedé, černé i neutrální tóny hnědé.
 • Přijměte přirozené světlo : Průmyslová výzdoba obvykle obsahuje velká přírodní okna s černými tabulemi, někdy v mřížkovém vzoru.
 • Zvýraznění architektonických materiálů : Industriální styl má typicky otevřené půdorysy a vysoké stropy. Namísto použití sádrokartonu nebo tapet se budovy vyznačují odhalenými cihlami, betonovými podlahami, průmyslovými potrubími a viditelným potrubím.
 • Repasované materiály : Dřevěný konferenční stolek s kolečky, police na knihy z recyklovaných materiálů a repasované jídelní stoly jsou základem industriálního stylu a skvělým způsobem, jak vnést přírodní prvky do materiálů s těžkým kovem.
 • Holé žárovky : Edisonovy žárovky visící samostatně nebo v dekorativní skupině jako lustr jsou běžnými prvky průmyslového domácího dekoru. Pokud dáváte přednost něčemu méně holému, jsou populárními nápady průmyslového designu také velké kovové kopule, závěsné světlo nebo stojací lampy, které nechávají žárovku viditelnou.
 • Grafické linie : Ať už je to okenní tabule nebo železné kolo na barových stoličkách, tento styl miluje čisté, grafické linie, vytvořené zejména s černými kovy, spíše než klikaté linie a vzory. Nezaměňujte to s grafickým a vysoce stylizovaným vzhledem art deco , který zdůrazňuje výrazné barvy a metalízu.
 • Vytvořte útulnost s přírodními textiliemi : Látky jako zvětralá kůže nebo len se v těchto prostředích dobře hodí jak pro nábytek, tak pro akcenty, vytvářejí obytný a útulný pocit.