Průmyslové spínače jsou v elektrotechnice jedním z nejdůležitějších komponentů a mechanismů. Společně s ovladači slouží k jejich snadné a bezpečné obsluze. Mikrospínače obvykle neobsluhuje člověk, nýbrž pohyblivá část zařízení. K čemu slouží a jak vybrat ten nejvhodnější?
Zaměřte se na prostředí, velikost i provedení elektrického připojení
Mezi hlavní úkoly mikrospínačů patří například detekce výrobku na stanoveném místě. Rovněž plní funkci toho, aby onen výrobek dosáhl určitého bodu.
Mikrospínače vybíráme podle toho, kam je umisťujeme. Různé stupně krytí (IP) volíme dle prostředí, v němž budou fungovat. Do prašného prostředí se hodí mikrospínače s vyšším stupněm krytí (po IP67). Dále rozlišujeme mikrospínače podle provedení elektrického připojení či provedení ovládacího prvku. Důležité je si rozmyslet i to, jestli má být mikrospínač určen k bezpečnostním funkcím.
Zároveň existují různé velikosti mikrospínačů. Vybírejte však i podle vývodů a tvaru aktuátoru.
Nechte instalaci na odbornících
Je však také nutné mikrospínač správně instalovat, nezřídka se stává, že jsou uchycovací šrouby utaženy příliš a tím dochází k jeho deformaci.
Mnohem jednodušší a bezpečnější než si mikrospínač i další elektro instalovat svépomocí je spolehnout se na odborníky na elektro, kteří poradí i pomohou. Firma Schmachtl funguje s přestávkami již od roku 1934 a je výhradním zástupcem světových značek pro obory elektrotechnika, elektronika a strojírenství. Jejím cílem je mít maximálně spokojené zákazníky. Odborníci z firmy si s každým zákazníkem vytvářejí úzké vztahy a pomáhají mu s řešením aplikací komponentů i celých zařízení.
Nechte si poradit a pořiďte si jednotlivé komponenty nebo hned celá zařízení, bezšroubové svorky nebo EC motory Bühler či rozváděčové skříně od léty prověřených výrobců. Pokud jde o elektro, bezpečnost a kvalitu není radno podceňovat.
Foto: Wikimedia Commons