Průvodce stylem rustikálního designu interiéru: 5 prvků rustikálního stylu

Rustikální interiérový design přináší exteriér do interiéru a do nábytku a dekorací začleňuje zemité prvky, jako je dřevo, pytlovina, juta a kámen.

Co je rustikální interiérový design?

Rustikální interiérový design klade důraz na organické materiály a přírodní prvky. Mnozí spojují tento styl interiérového designu s rustikálním vzhledem srubů, venkovského stylu nebo domů ve stylu farmy , i když rustikální nemusí být žádná z těchto věcí. Rustikální styl lze kombinovat a aplikovat na mnoho dalších designových stylů, včetně boho, pobřežního a dokonce i francouzského country.

Na rozdíl od luxusních prvků jiných interiérů je rustikální styl jednoduše nenáročný. Rustikální atmosféra nebude spoléhat na zdobené středové díly nebo lustry. Místo toho může rustikální styl interiéru zahrnovat polštáře vyrobené z pytloviny, koberce z hovězí kůže a dřevěné stěny nebo odkládací stolky. Hlavním prvkem navrhování rustikálního domova je vytvořit prostor, který je teplý, příjemný a co nejpřirozenější. Od kamenného krbu přes kamennou nádobu až po pracovní desky s neopracovanými okraji, rustikální nádech je měkký, přirozený nebo obojí.

Tento styl je nejzřetelnější v bohatých venkovských domech ve Spojených státech a Evropě, i když každý domov může obsahovat také rustikální prvky. Od dřevěných podlah po hrubé a surové materiály, nápady rustikálního designu často kombinují bydlení ve stylu hor a ranče s vintage prvky.

Historie rustikálního interiérového designu

Rustikální stylové prvky jsou odvozeny od životního stylu usedlíků Spojených států na počátku devatenáctého století. Jejich domovy byly jednoduché a zaměřené na vytvoření teplých a příjemných prostor, ve kterých si mohli odpočinout po dlouhém dni v práci.

Moderní rustikální styly si získaly na popularitě a je běžné, že majitelé domů požadují rustikální domácí dekoraci v televizních pořadech o úpravě domova. U kořene moderního rustikálního trendu jsou překvapivě restaurace. Jejich příležitostné použití polic z recyklovaného dřeva, neutrálních barev nátěrů, vrat od stodoly, tabule a dalších rustikálních kuchyňských prvků vedlo k vytvoření celých domů v rustikálním stylu.

Tyto rustikální prostory, i když nadčasové, propagují ideály ekodesignu a ochranářského života ve vlastním domě. Tento designový styl je skvělý pro ty, kteří si chtějí odpočinout mezi přírodní krásou a vnést dovnitř ven. Rustikální interiérový design je také skvělý pro ty, kteří milují kutily, protože tento styl upřednostňuje ručně vyráběné výrazné kousky.

5 Charakteristiky rustikálního interiérového designu

Přírodní materiály a přírodní krásy jsou hlavní inspirací pro rustikální interiérový design. Nápady na domácí dekoraci zahrnují měkké prádlo v ložnici, jídelní stůl z dřevěných desek nebo konferenční stolek na pařezu. Zde je pět charakteristik stylu interiéru:

1. Zemité barvy : Hnědé, šedé, zelené a červené barevné schéma může učinit prostor útulnějším. Snažte se zachovat svou barevnou paletu monochromatickou a tlumenou a hledejte inspiraci v přírodních pláních nebo v lese.

2. Surovina : Použijte drsné materiály, jako je terakota a kámen, nebo měkčí materiály, jako jsou kostkované přikrývky nebo kožešiny, abyste vytvořili rustikální obývací pokoj. Pověste nějaké kovové svícny, použijte lodní obložení nebo si kupte knihovnu vyrobenou z recyklovaných materiálů. Svůj rustikální interiér si můžete přizpůsobit změnou účelu použití, například použitím starých dveří jako jídelního stolu. Pokud váš domov již obsahuje detaily, jako jsou odhalené dřevěné trámy ve vstupní chodbě, udělejte z těchto detailů ústřední bod.

3. Zvířecí inspirace : Přírodou inspirované kousky, jako jsou parohy zavěšené nad krbem nebo koberečky ze zvířecí kůže ve vaší hlavní ložnici nebo obývacím pokoji, přinášejí exteriér dovnitř. Pro jemnější vzhled může kožená pohovka nebo židle také pomoci vytvořit rustikálnější atmosféru.

4. Zeleň : Živé rostliny otevřou prostor přidáním popu jasných barev a také vytvoří pocit lesa. Zvažte zavěšení rostlin ve stylu vinné révy nad kuchyňské skříňky pro kaskádový vzhled nebo zavěšení věnce, abyste zvýšili zeleň vaší nástěnné dekorace. Ať už se rozhodnete zasadit do zednických nádob, starých přepravek, palet nebo malých květináčů z jutového materiálu, greeny jsou bezproblémovým způsobem, jak vnést ven.

5. Teplé prostředí : Rustikální obytný prostor by měl být útulný a příjemný. Postavte praskající plamen hořící v kamenném krbu nebo jen zapalte svíčku ze skořicového dřeva. Udělejte vůni nebo zvuk ústředním bodem výzdoby a vneste do své rustikální ložnice nebo moderního statku pocit přírody.

Rustikální nábytek a nápady na zdobení lze nalézt na mnoha místech. Ať už se rozhodnete pro kutily nebo práci s interiérovým designérem na vytvoření vysněného rustikálního statku, zvažte návštěvu místního blešího trhu, zásilkového obchodu nebo prodeje nemovitostí, kde najdete předměty a nápady na dekorace.